Reference

Poločas rozpadu
Jestli jsem se opravdu pro něco nenarodila, tak pro sportování. Kdyby jen sportování! Spíše tedy pro pohyb v jakékoliv formě, takže za nejnáročnější fyzickou aktivitu, kterou jsem ochotna provozovat, považuji luxování koberce v obýváku. Žije se mi tak docela šťastně, když mě tu a tam bolí záda, zajdu na masáž a ono je to měsíc zase dobré. Co na tom, že v práci celý den sedím, ve škole sedím celý víkend, večer sedím  – jejda pozor! Jsem jako moje mamka, taky celý život seděla, cvičení se vyhýbala a dnes, krátce po 60tce neudělá bez francouzské berle ani krok.

Hhhmmm, takhle tedy dopadnout nechci! A tak hodiny lovím na netu vše kolem důležitosti pohybu, čtu mraky studií a článků a nakonec vše ukončím velkým povzdychem:“ budu tedy cvičit…!“

Protože ale nejsem s to rozšířit skupinky hopsajících žen a dívek při hromadných cvičeních pochybné úrovně, rozhoduji se pro osobního trenéra. Ráda bych ale našla někoho vzdělaného, někoho, komu budu věřit, že mému vetchému tělu  /165cm, 49kg/ nezničí páteř nebo klouby.

Nakonec si vybírám Mgr. Martina Čecháka, je přece učitel tělocviku, kalkuluji, takže bude zvyklý na nesportovce, bude mě umět správně vést i motivovat a nebude po mně chtít nesmyslné výkony neodpovídající mým možnostem. První telefonát mě přesvědčil, že to snad beru za správný konec, první konzultace byla překvapivě užitečná, první cvičení náročné, první dny po cvičení k nepřežití, první měsíc mě stále v uších znělo: „narovnej se, stáhni lopatky, uprav polohu rukou, co to bříško…“ Najednou druhý měsíc cítím – já to opravdu cítím! – že mě už záda nebolí, že se nezadýchám, když vyjdu dvě patra, že mám viditelně pevnější stehna.

Ale víte, z čeho mám největší radost? Že mě to hýbání nakonec snad i baví, že se těším, co a jak budeme cvičit, že se mi chce jít si jen tak zaběhat, že se cítím lépe na těle i na duši, že společně oddalujeme můj „poločas rozpadu,“ že jsem si vybrala toho správného trenéra.

Za Tvá zábavná cvičení, velké pochopení, skvělé vedení, trpělivost, neutuchající podporu a snahu Díky, Martine!

Petra Pokorná

Lucie Kalašová

Úspěchy:
II. vícemiss Plzeň 2012
Tvář Amigos 2011

Veronika Elhotová

Úspěchy:
2. místo na Supermiss 2010
Miss Becher klubu 2010, finaliska Miss Plzeň 2010

Denisa Terelmešová

Denisa Klesová

Úspěchy:
Miss junior – plzeňský kraj 2008
2.vicemiss aerobik junior pro rok 2005 i pro rok 2007
Master class aerobik – několikrát v první desítce na republice v praze
Master class aerobik – mnohokrát na Plzeňském, Karlovarském a Tachovském kole medaile od zlata po bronz

Petra Pokorná

 

Kristýna Čecháková

moje žena – cvičení v těhotenství a nyní cvičení pro zpevnění těla